Kom in contact met ons

Krachtig subsidieadvies

Kom in contact met ons

Krachtig subsidieadvies

Kom in contact met ons

Krachtig subsidieadvies

Kom in contact met ons

Krachtig subsidieadvies

Kom in contact met ons

Krachtig subsidieadvies

18 december 2020, 12:17Aangepast 19 januari 2021, 11:00

De Energielijst 2021 is gepubliceerd. Binnen de categorieën gebouwen, processen, duurzame energie en CO2-reductie, zijn nieuwe bedrijfsmiddelen toegevoegd of gewijzigd die in 2021 in aanmerking komen voor de Energie-investeringsaftrek (EIA). De EIA richt zich naast energiebesparing ook steeds meer op energietransitie en CO2-reducerende maatregelen. We zetten de belangrijkste wijzigingen en kansen voor je op een rij.

Het aftrekpercentage is verhoogd van 45% in 2020 naar 45,5% in 2021 over de investeringen uit de Energielijst. Het netto fiscale subsidievoordeel bij 25% vennootschapsbelasting bedraagt hierbij 11,375%.

De belangrijkste punten van de Energielijst 2021 samengevat

Processing

  • Technische voorzieningen voor energiebesparing voor bestaande en nieuwe processen blijft mogelijk. Gewijzigd is dat deze voorzieningen zich niet binnen 5 jaar mogen terugverdienen.
  • Voor transkritische koel- en/of vriesinstallaties en de energiezuinige koel- en/of vriesinstallatie is een maximum investeringsbedrag voor de gehele installatie opgenomen.
  • Teruglevervoorziening remenergie bij productie-installaties.

Energietransitie en CO2-emissiereductie

  • Technische voorzieningen voor CO2-emissie reductie van de bestaande bedrijfsinrichting blijft subsidiabel. De voorzieningen die zijn opgenomen in het emissiereductieplan opgesteld te worden om de benodigde reductie te realiseren komen in aanmerking. Een belangrijke wijziging voor 2021 is de uitbreiding voor CO2-besparing bij ketenprocessen in de industrie. Het maximum investeringsbedrag dat in aanmerking komt is €150 per ton gereduceerde CO2-emissie per jaar.
  • De omschrijving voor CO2-afvang voor permanente opslag (CCS) is uitgebreid waardoor opslag in lege aardgasvelden ook in aanmerking komt voor EIA.
  • Waterstof gestookte warmtekrachtinstallatie zijn subsidiabel.

Gebouwde omgeving

  • De subsidiemogelijkheden voor energieprestatieverbetering van bestaande utiliteitsgebouwen met een EPA-U maatwerkadvies volgens ISSO 75.2 blijven. De voorwaarden zijn deels gewijzigd:
    • Minimale sprong van drie labels.
    • Minimaal label B na verduurzaming.
    • Op basis van de bestaande systematiek en niet op basis van de NTA8800.
    • Maximale investeringsbedrag is op basis van gebruiksoppervlak (GO) in plaats van brutovloeroppervlak (BVO).
  • Aangescherpte eisen voor ledverlichting in bestaande bouw . Dezelfde eisen gelden voor nieuwbouw.
    • De verhouding tussen lumen en Watt is komen te vervallen.
    • De armaturen moeten aan een levensduurcriteria voldoen.
    • Ledbuizen zijn komen te vervallen.
  • Differentiatie aangebracht op basis van het nominaal thermisch vermogen en SCOP van een lucht/lucht warmtepomp.

Energie-investeringsaftrek aanvragen volgens de nieuwe Energielijst in 2021?

De mogelijkheden van de Energie-Investeringsaftrek zijn nog veel uitgebreider. Wil jij weten welke mogelijkheden de Energielijst 2021 biedt? Neem dan contact op met Subvention Enschede via 053 – 434 85 12 of Subvention Zwolle via 038 – 853 13 85 of maak gebruik van het contactformulier.

Ook interessant

Stel jouw subsidievraag aan NiekMijn subsidievraag